ARCHIVE

  • Last modified 2331 days ago (July 2, 2012)

MORE

Hillsboro swimmers finish second

Hillsboro Swim Team members scored 469 points and finished second to Marion Saturday in Hillsboro.

Macy Priest, in the girls 8-years-old and younger division, led scoring for Hillsboro with three individual first-place finishes.

Girls

ages 8 and younger

100-meter medley relay — 2. Emersyn Funk, Macy Priest, Malorie Hein, Iris Klein.

25 butterfly — 1. Priest; 2. Klein.

25 backstroke — 2. Priest; 3. Klein.

25 freestyle — 1. Priest; 3. Klein.

25 breaststroke — 1. Priest, 2. Klein.

100 freestyle relay — 2. Priest, Funk, Hein, Klein.

9-10

100 free — 1. Millie Sechrist; 2. Eva Noble.

25 fly — 2. Noble; 3. Megan Bechtold.

25 back — 1. Noble.

25 free — 3. Sechrist.

25 breast — 2. Bechtold.

100 free relay — 2. Noble, Abigail Driggers, Bechtold, Sechrist.

100 individual medley — 2. Noble; 3. Sechrist.

11-12

100 free — 1. Sonja Jost.

200 medley relay — 1. Chloe Pankratz, Ashley Brazil, Jost, Jenna Hinerman.

50 fly — 2. Jost; 3. Brazil.

50 back — 1. Jost.

50 free — 2. Hinerman.

50 breast — 2. Brazil; 3. Pankratz.

200 free relay — 2. Hinerman, Brazil, Pankratz, Jost.

100 IM — 2. Jost; 3. Brazil.

13-14

100 free — 2. Emily Sechrist.

200 medley relay — 1. Abby Sechrist, Callie Linens, Emily Sechrist, Mary Leihy.

50 fly — 1. Emily Sechrist; 3. Linens.

50 back — 3. Emily Sechrist.

50 breast — 2. Abby Sechrist.

200 free relay — 2. Linens, Mary Leihy, Abby Sechrist, Emily Sechrist.

100 IM — 2. Emily Sechrist.

15-18

200 medley relay — 3. Kianna Hinerman, Taylor Vogt, Lindsey Brazil.

50 breast — 3. Taylor Vogt.

200 free relay — 2. Brazil, Hinerman, Vogt.

100 IM — 3. Vogt.

boys

8 and younger

25 fly — 2. Tristan Rathbone.

25 back — 1. Rathbone.

25 free — 1. Rathbone.

25 breast — 2. Rathbone.

9-10

100 free — 3. Elias Kalua.

100 medley relay — 2. Kalua, Carson Linnens, Andrew Driggers, Tristan Rathbone.

25 free — 3. Kalua.

25 breast — 2. Linnens.

100 free relay — 3. Linnens, Rathbone, Driggers, Kalua.

11-12

100 free — 1. Brodie Rathbone.

200 medley relay — 1. Tucker Moss, Ben Koop, Jaden Priest, Rathbone.

50 fly — 3. Priest.

50 back — 3. Moss.

50 free — 2. Priest.

50 breast — 1. Koop; 2. Rathbone.

200 free relay — 2. Rathbone, Moss, Koop, Priest.

100 IM — 3. Priest.

13-14

100 free — 2. Travis King.

50 fly — 1. King.

50 free — 1 King.

100 IM — 2. King.

15-18

100 free — 1. Harry Faber; 3. Jeff Pritchard.

200 medley relay — 1. Faber, Austin Calam, Pritchard, Scott Brazil.

50 fly — 2. Pritchard; 3. Faber.

50 back — 2. Pritchard; 3. Faber.

50 free — 1. Tanner Sechrist, 3. Faber.

50 breast — 2. Austin Calam; 3. Pritchard.

200 free relay — 1. Pritchard, Calam, Brazil, Faber.

100 IM — 2. Pritchard; 3. Faber.

Last modified July 2, 2012

Quantcast