ARCHIVE

  • Last modified 3436 days ago (June 24, 2009)

MORE

Swim team results

Saturday at Solomon

1. Hillsboro, 478 points. 2. Solomon, 407. 3. Herington, 267.

Girls 8 and younger

Fly – 1. Ashley Brazil.

Backstroke – 1. Chloe Pankratz.

Breaststroke – 2. Brazil, 3. Jenna Hinerman.

Freestyle – 1. Hinerman, 2. Brazil.

Medley relay – 2. Pankratz, Brazil, Millie Sechrist, Hinerman.

Freestyle relay – 1. Pankratz, Hinerman, Sechrist, Brazil.

Boys 8 and younger

Freestyle – 3. Elias Kalua.

Girls 9 and 10

Fly – 3. Callie Linnens.

Backstroke – 3. Abby Sechrist.

Breaststroke – 2. Taylor Plett.

Individual medley – 3. Sechrist.

Medley relay – 3. Linnens, Plett, Sechrist, Sonja Jost.

Freestyle relay – 3. Jost, Jenna Allen, Sechrist, Linnens.

Boys 9 and 10

Breaststroke – 3. Travis King.

Freestyle – 3. King.

Girls 11 and 12

Fly – 1. Maddie Duerksen, 2. Erin Wiebe.

Backstroke – 1. Shayla Hanna, 2. Duerksen.

Breaststroke – 2. Hannah Bostic.

Freestyle – 1. Duerksen, 2. Hanna, 3. Wiebe.

Individual medley – 1. Duerksen, 2. Hanna, 3. Wiebe.

Medley relay – 1. Hanna, Wiebe, Duerksen. 2. Bostic, Hinerman, Karyn Leihy.

Freestyle relay – 1. Hanna, Bostic, Wiebe, Duerksen.

Boys 11 and 12

Backstroke – 1. Franklin Jost, 2. Keenan Stultz.

Freestyle – 2. Jost, 3. Stultz.

Freestyle relay – 2. Jost, Stultz, Leighton Wagner.

Girls 13 and 14

Fly – 1. Taylor Thiessen, 2. Molly Wiebe, 3. Ali Blazek.

Backstroke – 1. Thiessen, 3. Naomi Walker.

Breaststroke – 2. Taylor Vogt, 3. Wiebe.

Freestyle – 1. Thiessen.

Individual medley – 3. Wiebe.

Medley relay – 2. Thiessen, Vogt, Wiebe, Blazek.

Freestyle relay – 2. Blazek, Vogt, Wiebe, Thiessen.

Boys 13 and 14

Fly – 1. Shaq Thiessen, 3. Jacob Humber.

Backstroke – 1. Tanner Sechrist, 3. Scott Brazil.

Breaststroke – 1. Thiessen, 2. Austin Calam, 3. Brazil.

Freestyle – 1. Thiessen, 2. Harry Faber.

Individual medley – 1. Faber, 2. Humber.

Medley relay – 1. Sechrist, Thiessen, Humber, Faber.

Freestyle relay – 1. Humber, Sechrist, Faber, Thiessen.

Girls 15 to 18

Fly – 1. Courtney Fast, 2. Abi Humber.

Backstroke – 1. Humber.

Breaststroke – 1. Fast.

Freestyle – 1. Fast, 2. Humber.

Individual medley – 1. Fast.

Medley relay – 1. Fast, Lindsey Brazil, Humber, Hayley Pankratz.

Freestyle relay – 1. Humber, Brazil, Pankratz, Fast.

Boys 15 to 18

Fly – 1. Brandon McMillen, 3. Tanner Sechrist.

Backstroke – 1. McMillen, 3. Jacob Humber.

Breaststroke – 1. McMillen, 3. Sechrist.

Freestyle – 1. McMillen.

Individual medley – 1. McMillen.

Medley relay – 2. Calam, Brazil, McMillen.

Freestyle relay – 2. Austin Calam, Scott Brazil, McMillen.

Last modified June 24, 2009

Quantcast